Równoważnie

Aktywne filtry

Równoważnie Pedalo

Aktywność fizyczna to nie tylko sporty grupowe czy treningi na rowerze. To także z pozoru łatwe ćwiczenia, które wymagają wiele wysiłku. Każdy, kto chociaż raz spróbował z pozoru nudnej jogi wie, ile poszczególne pozycje wymagają wysiłku. Dlatego też wiele osób ćwiczy w zupełnie niespektakularny sposób, a mimo to posiada mięśnie jak ze stali. W tym celu mogą pomóc różnego rodzaju równoważnie.

Ćwiczenie równowagi i koordynacji jest wskazane też dla osób uprawiających między innymi sztuki walki, czy taniec. Praca na równoważniach nie tylko ćwiczy ich mięśnie, ale również umysł. Treningi z równoważniami mogą być również wspaniałą zabawą rodzinną, przynoszącą wiele śmiechu. Trening rozrusza nieco rodziców, skupionych na co dzień na zajmowaniu się domem, ale również wpłynie poprawnie na rozwój motoryki i koncentracji u dziecka. Jak wygląda sprzęt do ćwiczeń równowagi i koordynacji?

Ciężko jest go sklasyfikować w grupy, gdyż zabawki naprawdę różnią się od siebie. Jednym z najchętniej kupowanych gadżetów w naszym sklepie są krążki do utrzymywania równowagi. Krążek uchyla się na boki wzdłuż swojej osi, a stojąca na nim osoba musi utrzymać równowagę. Można próbować stanąć na nim na dwóch nogach lub na jednej. Podpowiemy tylko, że zawsze jest to trudne!

Nasi klienci często decydują się też na zakup pojazdów z serii Pedalo. W najprostszym wydaniu to po prostu dwa kółka połączone pedałami, na których trzeba przejechać jakiś odcinek. Bardziej rozbudowane urządzenia są nieco łatwiejsze do obsługi, gdyż mają cztery koła i podpórki pod dłonie. Mogą być wykorzystywane do rehabilitacji osób po operacjach, z lekkim paraliżem, lub zaburzeniami równowagi.

Rodzinom polecamy tzw. narty letnie. To długie narty, na które „wsiada” cała rodzina. Trzy czy cztery osoby, w jednej parze nart muszą przejść jakiś odcinek. To świetne zadanie nie tylko na koordynację ruchową, ale również na koncentrację i… współpracę w grupie. Czasami można spotkać tę aktywność na różnego rodzaju piknikach rodzinnych. Łatwo zaobserwować, ile śmiechu przynosi zarówno rodzicom, jak i dzieciom.

Zabawki do ćwiczenia równowagi i koordynacji to także wszelkiego rodzaju platformy do ćwiczeń, łapacze kulek przypominające stare, poczciwe tiki-tiki, a nawet całe zestawy do treningów. Na początek warto wybrać cos prostego, by sprawdzić czy taka forma aktywności Ci pasuje. Jeśli szukasz zabawki, która pomoże w rozwoju lub rehabilitacji Twojego dziecka, zapytaj nas o poradę – z przyjemnością pomożemy Ci wybrać odpowiedni sprzęt.