pedalo®

Aktywne filtry

Produkty pedalo®

Produktów firmy Pedalo nie można nazwać zwykłymi zabawkami. Daleko im bowiem do plastikowych przedmiotów, które mają tylko rozbudzać dziecięcą wyobraźnię. Pedalo postawiło sobie za cel rozruszać dzieciaki i dorosłych, aktywować je fizycznie i rzuciło wyzwanie ich koncentracji i zmysłom równowagi.

Pedalo to seria produktów do aktywnej zabawy, poprawiająca kondycję i balans ciała. Zabawki są idealne do ćwiczeń równowagi. Świetnie sprawdzają się jako zabawki ogrodowe. Wywołują salwy śmiechu, dlatego też bardzo często można zobaczyć je w przedszkolach, na koloniach i różnego rodzaju festynach. Część z nich służy do wykonywania zadań w grupie. Dlatego poza utrzymywaniem balansu maluchy uczą się przy nich komunikacji i współpracy w grupie.

Najczęściej kupowanymi produktami Pedalo są wszelkiego rodzaju równoważnie. Zabawa na nich wymaga totalnego skupienia i wydaje się łatwa tylko dla osoby patrzącej z boku. Równoważnie Pedalo potrafią jednak dać spory wycisk nawet dorosłej, wysportowanej osobie. Wiele z nas regularnie biega i chodzi na siłownię, jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy niezgrabni w ruchu! Wystarczy lekkie przeniesienie ciężaru na drugą nogę, by stracić równowagę na zabawce Pedalo.

Równie chętnie kupowane przez klientów są krążki do ćwiczeń równowagi. Krążek uchyla się na boki wzdłuż swojej osi. Dzięki temu osoba stojąca na nim ćwiczy stabilizację całej postawy. Pierwszy trening na krążku z reguły skutkuje zakwasami nawet w takich mięśniach, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia!

Jeszcze jednym z bestsellerów są platformy do ćwiczeń Pedalo. To, najprościej mówiąc, nieco rozbudowana wersja zwykłych krążków. Jednak platformy zadbają również o mięśnie rąk, pleców, tułowia i brzucha. Sprawdzają się przede wszystkim jako bardzo skuteczny sprzęt rehabilitacyjny dla osób z chorobą Parkinsona, lub po udarze mózgu. Platformy można znaleźć też… w wielu klubach fitness i na siłowniach. Ćwiczenia na nich świetnie wpływają na koordynację ruchów i korygują postawę.

Produkty Pedalo są naprawdę bardzo różnorodne, warto więc poświęcić dłuższą chwilę, by zapoznać się z zastosowaniem i możliwościami choćby części z nich. Mogą one być fantastycznymi zabawkami dla maluchów, które zawsze mają nadmiar energii, ale także sprzętem korekcyjnym dla dzieci z wadami postawy, oraz urządzeniem rehabilitacyjnym dla osób starszych. Pedalo dostarcza tylko najwyższej jakości sprzęt, który wytrzyma nawet bardzo intensywne użytkowanie.